Budynek Centrum Wsparcia Dydaktyki zachwycił jurorów konkursu „Kraków bez Barier”

31 maja br. podczas uroczystej gali konkursu „Kraków bez Barier” budynek będący siedzibą Centrum Wsparcia Dydaktyki Uniwersytetu Jagiellońskiego został nagrodzony w kategorii: Budownictwo dostępne.

Architektura budynku jest pozbawiona barier, zapewnia komfort użytkowania osobom z niepełnosprawnościami, a także uwzględnia zasady projektowania uniwersalnego. Realizacja projektu architektonicznego budynku CWD jest znakomitym przykładem na stworzenie przestrzeni przyjaznej osobom ze szczególnymi potrzebami. Zastosowane rozwiązania wpisują się w ideę społecznej odpowiedzialności uczelni, a także mają walor edukacyjny dla innych szkół wyższych, wyznaczając współczesny standard akademicki w zakresie wdrażania dostępności w myśl Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami.

O najdrobniejsze szczegóły przyjaznych wszystkim użytkownikom rozwiązań wdrożonych w nagrodzonym budynku zadbali Ewa Janik, projektantka z Koliber Studio, Gerard Żychowicz, Zastępca Kanclerza UJ ds. Technicznych oraz Katarzyna Duraj-Per, specjalistka ds. procesów dostępności z DON UJ.

Rozbudowa budynku i jego pełne dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami było możliwe dzięki wspófinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Odpowiedzialne wsparcie i zrównoważony rozwój”.

To już XIV edycja tego konkursu, którego celem jest promowanie osób, firm, instytucji, zespołów badawczych dbających o dostępność przestrzeni publicznej i życia społecznego dla osób z niepełnosprawnościami.