Wizyta studyjna w Paryżu

W listopadzie 2022 trenerki prowadzące szkolenia i konsultacje indywidualne dla studentów w projekcie Przełamuj wzięły udział w wizycie studyjnej w Paryżu w Université Paris Cité.

Na spotkaniu z działem wsparcia dla studentów z niepełnosprawnościami uczestniczki miały okazję do porównania doświadczeń obu uczelni w pracy na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych.

Wypracowane dostosowania dla studentów z niepełnosprawnościami są wypadkową współudziału wykładowców, działu wspierającego osoby z niepełnosprawnościami oraz studenckiego centrum zdrowia, które prócz działalności profilaktycznej oraz leczniczej, przygotowuje rozbudowane sugestie wsparcia i adaptacji dla studentów zgłaszających trudności zdrowotne.

Rozwiązaniem dla znacznego wzrostu liczby studentów z trudnościami psychicznymi jest współpraca z międzyuczelnianym studenckim ośrodkiem wsparcia psychologicznego, gdzie studenci mogą się zgłosić w celu rozeznania swoich trudności i otrzymania wsparcia, a ponadto w celu nabycia umiejętności wspierania swoich rówieśników oraz dbania o siebie i swoje zasoby w sytuacji pomocowej. Dodatkowo prowadzone są grupy dyskusyjne oraz wsparcia dla studentów, a także dostępny jest lekarz psychiatra.

Informacje zdobyte podczas wizyty studyjnej mają szansę wzbogacić trenerski warsztat pracy w projekcie.

Uczestniczki wyjazdu Urszula Szczocarz i Anna Kwaśniewska w gmachu Université Paris Cité

Zdjęcie 1 - W gmachu w Université Paris Cité

Uczestniczki delegacji Anna Kwaśniewska i Urszula Szczocarz w Uniwersytecie Paris Cité z pracowniczką biura - Anabelle

Zdjęcie 2 - Z Anabelle z paryskiego działu wsparcia dla studentów z niepełnosprawnościami