Konsultacje indywidualne dla studentów i doktorantów UJ

Drodzy Studenci, Drogie Studentki UJ! Przypominamy o możliwości skorzystania z konsultacji indywidualnych z zakresu umiejętności studiowania. Dzięki tej formie kontaktu możecie otrzymać sprofilowane do Waszych potrzeb wsparcie.

Jesteśmy otwarci na Wasze pytania dotyczące skutecznych sposobów studiowania lub przyswajania wiedzy. W tym roku poszerzyliśmy tematykę konsultacji o naukę tworzenia notatek wizualnych (sketchnoting). Działamy od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00 w aplikacji Microsoft Teams.

ZAPISY

Aby wziąć udział w konsultacjach, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz wybrać datę pierwszego spotkania. Datę pierwszego spotkania ustalicie za pomocą systemu rezerwacji, do którego link otrzymacie w mailu po wypełnieniu formularza. Prosimy o oczekiwanie na spotkanie z doradcą edukacyjnym w wybranym terminie. W razie braku możliwości wzięcia udziału w konsultacjach w podanym terminie, prosimy o wiadomość na adres: dorada@uj.edu.pl, najpóźniej dzień przed spotkaniem.

Studentów zainteresowanych udziałem w konsultacjach, prosimy o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa.

Konsultacje są przewidziane dla studentek i studentów UJ oraz doktorantek i doktorantów UJ, którzy chcieliby:
✅nauczyć się korzystać z narzędzi do efektywnego uczenia się (mapy myśli, różne style notowania i czytania)
✅poznać sposoby radzenia sobie w sytuacjach stresowych
✅nauczyć się umiejętnie zarządzać czasem poświęconym na obowiązki i odpoczynek
✅rozbudzić w sobie kreatywność przydatną w zmierzeniu się z wyzwaniami akademickimi
✅rozwinąć umiejętność tworzenia notatek rysunkowych ułatwiających zapamiętywanie (sketchnoting)
✅poznać programy i aplikacje wspierające naukę (assistive technologies)
✅poprawić swoje metody studiowania.

Konsultacje indywidualne odbywają się w ramach projektu „Odpowiedzialne wsparcie i zrównoważony rozwój” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza - Edukacja – Rozwój.