Szkolenie z kreatywności

9 listopada 2022 r. odbyło się kolejne z cyklu szkolenie dla doradczyń edukacyjnych i trenerek. Tym razem dotyczyło kreatywności i myślenia twórczego.

Na szkoleniu zostały omówione różne narzędzia wspomagające kreatywne myślenie takie jak burza mózgów, twórcze rozwiązywanie konkretnych problemów uczestnika, generowanie pomysłów, ocena rozwiązań. Podjęto również zagadnienie myślenia projektowego (Design Thinking) i tego, w jaki sposób można wykorzystać kreatywność w definiowaniu problemu i rozwiązaniu go. Szkolenie zawierało także części praktyczne, podczas których uczestniczki mogły przećwiczyć nabytą wiedzę zarówno indywidualnie, jak i w grupie. Jednym z takich ćwiczeń uruchamiających wyobraźnię było ćwiczenie poświęcone komunikowaniu innym swoich skojarzeń i pomysłów dotyczących konkretnych pojęć. Szkolenie odbyło się w ramach zadania 3 projektu "Odpowiedzialne wsparcie i zrównoważony rozwój".