Szkolenie z sytuacji kryzysowych

W tym tygodniu, 5 grudnia 2022 r. odbyło się ostatnie z cyklu szkolenie dla trenerek i doradczyń edukacyjnych w ramach zadania 3.

Tym razem tematem szkolenia były sytuacje kryzysowe - radzenie sobie z emocjami i rozwiązywanie problemów. Podczas spotkania omówiona została analiza transakcyjna (AT) wg Erica Berne'a - koncepcja stosunków międzyludzkich oparta na idei "Ja" w trzech stylach zachowania: Ja - Dorosły, Ja - Dziecko, Ja - Rodzic. Sporo czasu zostało także poświęcone omówieniu  różnych typów osobowości: sangwinik, melancholik, choleryk i flegmatyk. Trenerka przedstawiła najlepsze sposoby komunikacji z poszczególnymi typami osobowości, a także fakty i porady, które wspierają w łagodzeniu sytuacji konfliktowych.