Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Logotypy Funduszy Europejskich, Rzeczpospolitej Polskiej, Unii Europejskiej

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Portal Dorada

Portal Dorada

Zapraszamy gorąco do odwiedzin portalu DORADA.

Portal znajduje się pod adresem https://dorada.uj.edu.pl/

Znajdziecie na nim wiele interesujących artykułów popularnonaukowych pomocnych w rozwoju osobistym i zdobywaniu wiedzy. 

Opublikowane  artykuły związane są tematycznie m.in. z profilaktyką zdrowia psychicznego,  radzeniem sobie ze stresem i uzależnieniami, budowaniem relacji społecznych, szukaniem wsparcia psychologicznego, dbaniem o swoje zdrowie i poczucie wellbeing. Znajdują się w nich cenne spostrzeżenia, które pomagają w studiowaniu, ale także w życiu pozauczelnianym. 

Portal DORADA oferuje również dziesięć krótkich filmów edukacyjnych w postaci vlogów, wyjaśniających działanie różnych aplikacji i programów  wspierających naukę. Można je znaleźć w zakładce „Filmy”. 

Zachęcamy także do wypełnienia krótkich autotestów, które pomagają ukierunkować nastawienie do nauki. Autotesty to forma psychozabawy, dzięki której można przekonać się m.in. czy jest się osobą kreatywną, uzależnioną od Internetu, czy ma się problem z prokrastynacją oraz czy mapy myśli są odpowiednim narzędziem do nauki. 

Na portalu działa także CZAT - na którym można zadać pytania w sprawach dotyczących wsparcia edukacyjnego. Czat jest dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00. Na czacie dyżurują nasze pracowniczki, które chętnie odpowiedzą na wszystkie wątpliwości.

Chcielibyśmy, aby portal DORADA stał się bazą wiedzy dla różnych środowisk akademickich, a także był inspiracją do poszukiwania dalszych informacji na zasygnalizowane tam tematy.

Portal DORADA powstał, aby wspierać przede wszystkim studentów, w tym również osoby z różnorodnymi potrzebami i niepełnosprawnościami, w nauce na studiach, edukacji i rozwoju osobistym.

APLIKACJA DORADA

Treści na portalu bardzo wygodnie można przeglądać za pomocą aplikacji DORADA. Aplikacja jest dostępna na smartfony wyposażone w system iOS oraz Android.

Aplikacja Dorada w GooglePlay

Aplikacja Dorada w App Store

Portal został stworzony w ramach projektu „Odpowiedzialne wsparcie i zrównoważony rozwój” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza - Edukacja – Rozwój.