Szkolenia online dla pracowników uczelni

Z przyjemnością proponujemy Państwu trzydniowy, bezpłatny cykl szkoleniowy online, poświęcony dostępności uczelni dla osób z niepełnosprawnościami.

Tematyka kursów  dotyczy wielu aspektów wspomnianej dostępności uczelni oraz wspierania studentów z niepełnosprawnościami w procesie edukacyjnym.

Zachęcamy do udziału w szkoleniach pracowników BON-ów z różnych miast w Polsce w celu pogłębienia swojej wiedzy na temat edukacji włączającej oraz metod pracy ze studentami z niepełnosprawnościami w oparciu o zapisy Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

Do udziału w kursach zapraszamy również pracowników naukowych/dydaktycznych i administracyjnych, mających kontakt z osobami z niepełnosprawnościami lub zainteresowanych tematem dostosowania uczelni do potrzeb tej grupy.

Zachęcamy do zgłaszania się zespołami z danej uczelni. Grupa szkoleniowa liczy maksymalnie 10 osób.

Mamy nadzieję, że oferowane szkolenia online wpiszą się w Państwa potrzeby edukacyjne oraz pomogą w codziennej pracy ze studentami z niepełnosprawnościami w różnych środowiskach akademickich w całej Polsce.

grafika zachęcająca do udziału w szkoleniu, widoczny laptop, symbol Wi-Fi oraz hasło Zapisz się na szkolenie online

Szkolenia trwają przez 3 dni: 13, 15 i 17 lipca 2020 r. i odbywają się w formie zdalnej na platformie Microsoft Teams.

PROGRAM:

13 lipca 2020, godz. 9.00-13.00

• Świadomość niepełnosprawności (2 x 45 min.)
  • Wykorzystanie bezpłatnego oprogramowania wspierającego studentów i pracowników niepełnosprawnych (2 x 45 min.)
  • Bezpieczna ewakuacja osób z niepełnosprawnościami (45 min.)

15 lipca 2020 w godz. 9.00-13.00

• Wsparcie studenta z niepełnosprawnością (3 x 45 min.)
  • Wytyczne WCAG 2.1 (2 x 45 min.)

17 lipca 2020 w godz. 9.00-13.00

• Dostosowywanie materiałów dydaktycznych do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku (3 x 45 min.)
  • Adaptowanie grafik do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących (2 x 45 min.)

Otwórz szczegółowy program szkolenia online

motyw dekoracyjny - roślinny

ZAPISY

Osoby zdecydowane na udział w pełnym cyklu szkoleniowym prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie https://bit.ly/2YCMVkF najpóźniej do 29 czerwca br.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem udziału w szkoleniu.

Szkolenia realizowane są przez Uniwersytet Jagielloński w ramach projektu „Odpowiedzialne wsparcie i zrównoważony rozwój” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.