Spotkanie Rady ds. odpowiedzialnego wsparcia i zrównoważonego rozwoju

14 grudnia 2020 r. odbyło się kolejne spotkanie Rady Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. odpowiedzialnego wsparcia i zrównoważonego rozwoju. Członkinie i członkowie Rady wysłuchali prezentacji Prorektora UJ ds. Rozwoju, prof. Jarosława Górniaka, dotyczącej strategii rozwoju uczelni na najbliższe lata.

Następnie, rozwinęła się dyskusja, moderowana przez kierownika DON UJ, Ireneusza Białka. Uczestniczki i uczestnicy wskazywali na potrzeby różnorodnych grup w uniwersytecie, mniejszości, a zwłaszcza osób z niepełnosprawnościami, które powinny być w tej strategii uwzględnione. Dialog w tym zakresie będzie kontynuowany - dziękujemy wszystkim za ożywioną i ciekawą debatę, która, jak zostało powiedziane, inspiruje do tego, aby budować otwarty i przyjazny wszystkim uniwersytet.

Skład Rady można znaleźć pod linkiem przelamuj.uj.edu.pl/zadania w Zadaniu 1. Rada UJ ds. odpowiedzialnego wsparcia i zrównoważonego rozwoju.