Warsztaty dla doktorantów UJ

Zapraszamy serdecznie do udziału w szkoleniach dedykowanych doktorantkom i doktorantom UJ.

Drodzy Doktoranci,

w ramach projektu „Odpowiedzialne wsparcie i zrównoważony rozwój” (Przełamuj) realizowanego przez Uniwersytet Jagielloński przygotowaliśmy dla Państwa cykl szkoleń online, na których:

• można dowiedzieć się,  jak zapanować nad stresem,
  • można nauczyć się, jak sporządzać solidne i uporządkowane notatki,
  • można dowiedzieć się, jak ułożyć harmonogram zadań w pracy doktorskiej oraz
  • można poznać sposoby na odnalezienie równowagi między poszczególnymi etapami pracy doktorskiej, codziennymi obowiązkami a odpoczynkiem.

grafika zachęcająca do udziału w szkoleniach, hasło: Zapisz się na szkolenie

Drodzy Doktoranci,

jeśli obserwują Państwo u siebie:

• trudności w koncentracji, które wpływają na wywiązywanie się z obowiązków i obniżenie Państwa potencjału,
  • pojawiające się uczucie bezsilności w sytuacjach stresowych
  • brak pomysłów na to, jak efektywnie przyswajać wiedzę
  • chaos w sporządzaniu notatek
  • brak umiejętności zarządzania czasem
  • trudności spowodowane nadmiarem zadań akademickich,

… ten cykl szkoleń jest właśnie dla Państwa!

Warto przełamać obawy, nie zwlekać i zapisać się już dziś, aby do Państwa życia akademickiego zawitał spokój.

Szkolenia dodadzą Państwu potrzebnej energii do działania oraz rozbudzą wyobraźnię i kreatywność, które z pożytkiem wykorzystają Państwo podczas przygotowywania pracy doktorskiej.  Nauczymy Państwa, jak rozsądnie zarządzać czasem przeznaczonym na badania naukowe, kiedy i w jaki sposób robić przerwy na relaks.

Szkolenia dedykowane są słuchaczom szkół doktorskich.

Pełny cykl szkoleniowy trwa przez 4 dni w miesiącu i odbywa się w formie zdalnej na platformie Microsoft Teams.

Terminy i tematyka szkoleń online:

Marzec 2021

4.03.2021 w godz. 10.00-13.00 - Narzędzia do efektywnego uczenia się

11.03.2021 w godz. 10.00-13.00 - Efektywne zarządzanie czasem

18.03.2021 w godz. 10.00-13.00 - Radzenie sobie ze stresem

25.03.2021 w godz. 10.00-13.00 – Kreatywność

Zapisy na szkolenia online

Szczegóły na temat szkoleń

Zapisy na szkolenia przyjmujemy do 18 lutego br. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, prosimy o oczekiwanie na wiadomość mailową.

Podane godziny szkoleń oraz termin rekrutacji mogą ulec zmianie. O wszelkich zmianach będziemy informować na stronie projektu www.przelamuj.uj.edu.pl.

Wyrażając chęć wzięcia udziału w szkoleniu, uczestnik decyduje się na cały cykl szkoleniowy, czyli cztery szkolenia w wybranym miesiącu (możliwa jest nieobecność na 1 szkoleniu).

Równocześnie zachęcamy Państwa do udziału w konsultacjach indywidualnych dotyczących sposobów przyswajania wiedzy i umiejętności. Konsultacje te są realizowane także w ramach projektu UJ „Odpowiedzialne wsparcie i zrównoważony rozwój” (Przełamuj).

Dzięki tej formie kontaktu możecie Państwo otrzymać sprofilowane wsparcie. Jesteśmy otwarci na Państwa pytania dotyczące skutecznych sposobów przyswajania wiedzy. Obecnie działamy od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00-14.00 korzystając z aplikacji Microsoft Teams.

Konsultacje są przewidziane dla doktorantek i doktorantów UJ, którzy chcieliby:

• nauczyć się korzystać z narzędzi do efektywnego uczenia się (mapy myśli, różne style notowania i czytania)
  • poznać sposoby radzenia sobie w sytuacjach stresowych
  • nauczyć się umiejętnie zarządzać czasem poświęconym na obowiązki i odpoczynek
  • rozbudzić w sobie kreatywność przydatną w zmierzeniu się z wyzwaniami akademickimi
  • rozwinąć kompetencje społeczne
  • poznać programy i aplikacje wspierające naukę (assistive technologies)
  • poprawić swoje metody studiowania.

Zapisy na konsultacje

Aby wziąć udział w konsultacjach, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i poczekać na kontakt ze strony doradcy edukacyjnego.

Osoby zainteresowane udziałem w konsultacjach, prosimy o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa.

Szkolenia odbędą się w ramach projektu „Odpowiedzialne wsparcie i zrównoważony rozwój” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza - Edukacja – Rozwój.